Pierwsze zanotowane zawody w których uczestniczyli sportowcy z Rogóżna odbyły się w Słocinie koło Rzeszowa w 1946 r. gdzie rywalizowano o puchar „Wydziału Oświaty Rolniczej”. Już dwa lata później, w 1948 r., z inicjatywy młodzieży uczęszczającej do pobliskich szkół średnich, powstał klub „Szarotka Rogóżno”. Skąd akurat „Szarotka”? prawdopodobnie chciano tą nazwą uczcić wojska Podhalańczyków, które w na swoich tarczach mają biały kwiat Szarotki. W klubie zaczynają działać trzy sekcje: koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. W latach 60-tych powstały kolejne sekcje: tenisa stołowego i kolarstwa.
1976 r. to ważna data w historii klubu: otwarto wtedy stadion sportowy na którym znajdowało się boisko do piłki nożnej oraz asfaltowy plac do gry w piłkę ręczną. Piłkarze, którzy nie mieli gdzie trenować i grać w piłkę nożną wznowili działalność. Powstała również sekcja szczypiorniaka. Piłkarze ręczni w tym czasie z wieloma sukcesami rywalizowali w klasie okręgowej. W 1979 r. drużyna piłki ręcznej zdobyła mistrzostwo jesieni w klasie okręgowej, natomiast trzecią lokatę zajęli juniorzy. W tym samym roku klubowi została przyznana trzecia nagroda w konkursie „Boisko w każdej wsi” za nowoczesny i doskonale wykorzystywany obiekt.
Początek lat 80-tych to wielki sukces szczypiornistów: piłkarze ręczni „Szarotki” awansowali do klasy międzywojewódzkiej, co zaprocentowało w kolejnym sezonie awansem do baraży o wejście do drugiej ligi. Niestety baraż rozegrany w formie dwumeczu w Tarnowie został przegrany i drużyna piłki ręcznej pozostała w dotychczasowej klasie rozgrywkowej. W 1984 r. sekcja piłki ręcznej zaprzestała działalności – powodem były zmiany regulaminowe dotyczące infrastruktury – obowiązującym wymogiem stała się hala sportowa z boiskiem do piłki ręcznej, czego klub nie mógł spełnić.
Początek lat 90. to dobra gra piłkarzy w klasie rozgrywkowej A. Swoje mecze rozgrywają również drużyny juniorów młodszych i założona w sezonie 92/93 drużyna trampkarzy. Po sezonie 93/94 drużyna seniorów niestety spadła do klasy „B”. W latach 96-97 w licznych turniejach występowali byli zawodnicy „Szarotki” jako drużyna oldboyów.
W XXI wiek klub wchodzi z trzema drużynami piłkarskimi: juniorzy i trampkarze zajmują I miejsce w Lidze Gminy Łańcut w 2002 r., drużyna seniorów kontynuuje rywalizację w klasie rozgrywkowej „B” grupa Przeworsk. W czerwcu 2003 r. ponownie zostaje wznowiona sekcja tenisa stołowego, w skład której wchodzą trzy drużyny – seniorzy awansują w 2006 r. z V do IV ligi. Zmienia się również forma prawna klubu sportowego na stowarzyszenie, opracowywane są odpowiednie zmiany statutu klubu.
Pod koniec 2008 r. nowym prezesem klubu został wybrany Józef Golenia, dzięki któremu LKS „Szarotka” w Rogóżnie organizacyjnie i infrastrukturalnie rozkwitł. Na niwie sportowej klub zaczął również odnosić sukcesy.
Z wielu inwestycji, które dzięki pracy i zaangażowaniu prezesa udało się rozpocząć, wymienić trzeba między innymi remont piwnicy w budynku klubowym, odwodnienie fundamentów, stworzenie siłowni klubowej, remont elewacji budynku klubu, wymianę instalacji elektrycznej oraz kapitalny remont pomieszczeń klubowych, w tym szatni. W miejsce dotychczasowej świetlicy utworzono Salę Tradycji klubu, gdzie umieszczono sztandar oraz wszystkie najważniejsze trofea zdobyte na przestrzeni lat przez „Szarotkę”. Jednak najpoważniejszą inwestycją był kapitalny remont stadionu połączony z całkowitą wymianą murawy, zainstalowaniem oświetlenia, wzniesieniem nowych trybun oraz powstaniem wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią.
Niestety prezes nie mógł zobaczyć końcowych rezultatów inwestycji. 16 listopada 2012 r. społecznością Rogóżna wstrząsnęła wiadomość o nagłej śmierci Józefa Goleni. Wówczas zawodnicy „Szarotki” podjęli decyzję o rozpoczęciu starań o nadanie imienia Józefa Goleni nowemu obiektowi, o którego modernizację tak się starał. Na cześć nieodżałowanego prezesa ustawiono przy bramie głównej pamiątkowy obelisk. Symbolizuje on wdzięczność wszystkich ludzi, którzy mieli przyjemność z nim współpracować. Obecnie Zarząd klubu tworzą młodzi ludzie, w dużej mierze zawodnicy sekcji piłki nożnej, który z pełnym zaangażowaniem i bezinteresownością oddają się pracy w organizacji.
Obecnie w klubie działają 3 sekcje: sekcja piłki nożnej seniorów, którzy występują w A- klasie rzeszowskiej, trampkarzy starszych rozgrywających swoje mecze pod patronatem jarosławskiego okręgu piłkarskiego i sekcja tenisa stołowego. Zawodnicy Szarotki mogą z dumą i radością korzystać z nowoczesnej infrastruktury i szkolić się pod okiem kompetentnych trenerów. W latach 2015-2018 r. szkoleniowcem drużyny seniorów był Rafał Domarski, były piłkarz, który na swoim koncie ma występy i bramki zdobywane w ekstraklasie. Dzięki jego uprzejmości i oddaniu klubowi i zawodnikom, Klub odwiedził jego ojciec – Jan Domarski – zdobywca słynnej bramki na Wembley, co było wielkim wydarzeniem zwłaszcza dla wszystkich zawodników Szarotki. Od stycznia 2019 roku trenerem drużyny seniorów, która występuje w klasie A II – grupa Łańcut-Rzeszów jest Grzegorz Podstolak.