24 czerwca odbyła się uroczysta XXVI Sesja Rady Gminy Łańcut, która zainaugurowała obchody Jubileuszu 𝟱𝟬-𝗹𝗲𝗰𝗶𝗮 Gminy Łańcut.
W wyniku reform administracyjnych przeprowadzanych w roku 1976 utworzona została Gmina Łańcut, która powstała z połączenia trzech gmin:
- Gminy Albigowa, w skład której wchodziły miejscowości Albigowa, Handzlówka i Wysoka,
- Gminy Kosina z miejscowościami Głuchów, Kosina i Rogóżno,
- Gminy Łańcut, w skład której wchodziły miejscowości Cierpisz, Kraczkowa, Krzemienica i Sonina.
Po reformie z 1976 roku z granic administracyjnych Gminy Łańcut wyłączono Krzemienicę.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Albigowej, następnie zaproszeni goście na czele z orkiestrą dętą, składającą się z członków orkiestr z gminy Łańcut, przemaszerowali do Ośrodka Kultury w Albigowej.
Radni Gminy Łańcut podjęli uchwały: w sprawie ogłoszenia Obchodów Jubileuszu 50-lecia utworzenia Gminy Łańcut, podjęcia działań zmierzających do nadania sztandaru Gminie Łańcut oraz ustanowienia tytułu "Zasłużony dla Gminy Łańcut". Wręczono także odznaczenia zasłużonym dla Gminy członkiniom KGW.
Wydarzenie zgromadziło licznych gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele parlamentu, władz województwa, powiatu, gminy obecnej i poprzednich kadencji, samorządowcy z powiatu łańcuckiego i sąsiednich gmin, reprezentanci instytucji i organizacji współpracujących z Gminą, sołtysi, przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych.
Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, w których podkreślano znaczenie samorządu terytorialnego, dorobek minionych pięciu dekad oraz rolę mieszkańców w budowaniu i rozwoju Gminy Łańcut. Na ręce władz samorządowych składano liczne gratulacje, życzenia oraz wyrazy uznania za dotychczasową działalność.
Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu zespołu tanecznego „Quest” z Głuchowa oraz wokalistek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.
Po części oficjalnej i artystycznej odbył się uroczysty obiad, który przygotowały Panie z KGW Albigowa, a w obsługę gości włączyła się młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. 
 
Transmisja z Sesji dostępna TUTAJ
Z okazji Jubileuszu powstał także film o Gminie Łańcut, który można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/reel/1045721591472377

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na Facebooku Gminy Łańcut - https://www.facebook.com/gminalancut/posts/pfbid0qbJXnrjF9LbVAKRbFrNfYek9a7Jk1i8sQd6LYAWvHHQyJyUZeRQTuMCgsW3S6rgfl

 

sesja 50 lat