Obraz na stronie aglom_logo_2019.jpg

24 września 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim wójt Jakub Czarnota oraz włodarze 15 pozostałych gmin podpisali z Zarządem Województwa Podkarpackiego umowę w ramach projektu pn. „Budowa podmiejskiej kolei aglomeracyjnej – PKA”.

Samorząd Województwa realizuje zadanie we współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe oraz 16 gminami z terenu województwa podkarpackiego (Gmina Miasto Rzeszów, Gmina Boguchwała, Gmina Czarna, Gmina Czudec, Gmina Miasto Dębica, Gmina Głogów Małopolski, Gmina Miasto Kolbuszowa, Gmina Krasne, Gmina Łańcut, Gmina Miasto Łańcut, Gmina Przeworsk, Gmina Miasto Przeworsk, Gmina Sędziszów Małopolski, Gmina Strzyżów, Gmina Świlcza, Gmina Trzebownisko).

W ramach zadania m.in. powstanie połączenie kolejowe do Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka, uruchomione zostaną połączenia z Rzeszowa do Dębicy, Kolbuszowej, Strzyżowa i Przeworska oraz powstaną miejsca parkingowe w systemie park and drive, przystanki, zatoki, stojaki rowerowe itp.

Na powyższe zadanie Samorząd Województwa otrzymał dofinansowanie z CUPT w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w kwocie ponad 208 mln zł. Całkowity koszt zadania to ponad 300 mln zł.

Więcej szczegółów na: https://www.podkarpackie.pl/…/7118-tu-nie-ma-zartow-marszal…

 Obraz na stronie aglom_24.09.2019.jpg
UG Łańcut