Wczoraj wójt Jakub Czarnota odwiedził pierwszoklasistów z Zespołu Szkół w Kosinie, a zastępca wójta Łukasz Hubert ze Szkoły Podstawowej w Handzlówce. W tych m.in. szkołach przy okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

- Takie uroczystości są okazją nie tylko do świętowania ale także do omówienia bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem szkół i podziękowań dla dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty za trud wkładany w rozwój dzieci i młodzieży z naszej gminy. Wójt podziękował także rodzicom z Kosiny za zaangażowanie w organizację pasowania pierwszoklasistów. Podkreślił, że dzięki dobrej współpracy rodziców i szkoły można wiele dobrego zrobić na rzecz uczniów.

Gminę reprezentowali w Handzlówce wraz z zastępcą wójta, radni Marcin Kisała i Jadwiga Balawender oraz sołtys Anna Kluz, w Kosinie natomiast w uroczystości w Kosinie udział wzięła również radna Katarzyna Bujak.

Pasowanie na ucznia - galeria

Pasowanie na ucznia