Uprzejmie informuję, że tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia 2018 pod hasłem „ZDROWIE DLA WSZYSTKICH” jest dążenie do uniwersalnej opieki zdrowotnej.

    „Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

  • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne polega na zapewnieniu, aby wszyscy ludzie mogli uzyskać wysokiej jakości usługi medyczne, gdzie i kiedy ich potrzebują, bez ponoszenia trudności finansowych.
  • Nikt nie powinien wybierać pomiędzy dobrym zdrowiem a innymi potrzebami życiowymi.
  • UHC jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi i narodów.
  • Niektóre kraje poczyniły wielkie postępy. Ich wyzwaniem jest utrzymanie zasięgu, aby sprostać oczekiwaniom ludzi.
  • Wszystkie kraje będą podchodzić do UHC na różne sposoby: nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ale każdy kraj może zrobić coś, aby rozwinąć UHC.
  • Sprawienie, by usługi zdrowotne stały się naprawdę uniwersalne, wymaga przejścia od projektowania systemów opieki zdrowotnej wokół chorób i instytucji do usług zdrowotnych zaprojektowanych dla ludzi i wokół nich.
  • Każdy może wziąć udział w tworzeniu UHC, biorąc udział w dyskusji na temat UHC.

    Uprzejmie informujemy, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łańcucie w ramach popularyzacji kampanii Światowego Dnia Zdrowia 2018r. organizuje w dniu 9 kwietnia 2018 roku (poniedziałek) punkt badań i porad profilaktycznych, w ramach którego w siedzibie PSSE w Łańcucie, ul. Mickiewicza 6, w godz. 8.00 – 12.00 będzie można wykonać nieodpłatnie badania: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru cukru we krwi, pomiaru masy ciała i określenie wskaźnika BMI, pomiaru zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanych z płuc aparatem „Smokolyzer”,a także demonstracja działania alkogogli i narkogogli. W trakcie badań będą udzielane porady nt. zdrowego stylu życia, prowadzone będzie rozdawnictwo materiałów oświatowo-zdrowotnych oraz popularyzacja kampanii zdrowotnych: „Światowego Dnia Zdrowia 2018r.”; „Wiosna bez pneumokoków” oraz „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

Szczegóły na:

https://wsse.rzeszow.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-zdrowia-2018
http://www.psse-lancut.pl/aktualno%C5%9Bci-ii

UG Łańcut