Dzisiaj został powołany nowy dyrektor Centrum Kultury Gminy Łańcut, którym został Mateusz Witczuk.

Mateusz Witczuk to magister sztuki, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie im. Ludwika Solskiego, filia we Wrocławiu. W latach 2012-2016 związany zawodowo z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Doświadczenie w pracy w strukturach samorządowych zdobywał pracując w Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Prywatnie mąż Agnieszki i ojciec córeczki Lidii. W kręgu jego zainteresowań znajduje się historia i tradycja kresów wschodnich, historia Polski oraz zagadnienia prawne i socjologiczne. Preferuje odpoczynek i relaks związany z wodą, szczególnie żeglarstwo śródlądowe.

- Mam doświadczenie i energię. Chcę wydobyć potencjał Centrum Kultury Gminy Łańcuti stworzyć skoordynowaną oraz dobrze funkcjonującą jednostkę – podkreślił Mateusz Witczuk

Obraz na stronie powolanie_dyrektckgl_2018.jpg

UG Łańcut