Przedstawiciele z zaprzyjaźnionej gminy Ököritófülpös przyjechali z dwudniową wizytą, podczas której przyglądają się m.in. funkcjonowaniu straży pożarnej. W trakcie swojego pobytu zwiedzili OSP w Handzlówce,w Albigowej i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

W Urzędzie Gminy Łańcut spotkali się przedstawiciele strony węgierskiej: József Császár – koordynator kontaktów pomiędzy Gminą Łańcut, a Gminą Ököritófülpös, jego syn Gábor Császár z żoną, Kinga Császár i Imre Barkanyi z przedstawicielami strony polskiej: wójtem Jakubem Czarnotą, dyrektorem Centrum Kultury Gminy Łańcut – Mateuszem Witczukiem, Andrzejem Łobazą - koordynatorem ze strony Gminy Łańcut oraz radnym Marcinem Kisałą.
W związku ze zmianami jakie nastąpiły w Gminie Łańcut poruszony został temat dalszej współpracy. Wójt wyraził chęć kontynuowania relacji nie tylko na poziomie kulturowym i sportowym, ale także w kwestii m.in. wspólnego pozyskiwania środków z Unii Europejskiej, czy kontaktów na poziomie lokalnych przedsiębiorstw.


 

Obraz na stronie wegrzy_2018_ug.jpg

UG Łańcut