Zapraszamy seniorów w wieku 65+ z terenu Gminy Łańcut do udziału w projekcie "Podkarpacki E-Senior". W ramach projektu Seniorzy przejdą cykl 15 czterogodzinnych spotkań z zakresu podstawowej obsługi laptopa, tabletu i smartphona m.in. w tematyce:

➡️ zdrowia (wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się i zdrowym stylu życia, porad zdrowotnych dla seniorów, dzielenia się z innymi informacjami dotyczącymi obszaru zdrowia, otrzymania informacji o dostępie do placówek usług świadczenia opieki zdrowotnej);

➡️ relacji społecznych (wykorzystanie sprzętu elektronicznego w kontaktach z rodziną i znajomymi, w tym zamieszkującymi w innych miejscowościach czy krajach, z możliwością zobaczenia ich "na żywo", poznania sposobów nawiązywania nowych znajomości oraz możliwości cyklicznych kontaktów z rówieśnikami z obszarów lokalnych);

➡️ odpoczynek i hobby (wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu uzyskania wiedzy o lokalnie organizowanych wydarzeniach klubów seniora, pielgrzymkach, koncertach, pokazach filmowych; dostępu do filmów, muzyki i radia, poznania atrakcji turystycznych czy kulinarnych, dostępu do tańszych i zdrowych produktów spożywczych);

➡️ finansów (wykorzystanie sprzętu elektronicznego do zakładania konta bankowego, prowadzenia Inwestycji Online, zakupy/sprzedaż online);

➡️ sprawy codziennie (wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zaplanowania podróży, zakupu biletów, sprawdzenia rozkładu jazdy publicznych środków transportu, załatwiania spraw obywatelskich).

Ponadto po ukończeniu cyklu 15 spotkań uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z trenerami, a w okresie do 3 miesięcy od ukończonych szkoleń zostaną przeprowadzone 3 czterogodzinne animacje z tematyki omawianej na szkoleniach.

 Obraz na stronie e-senior_2019.jpg

 
UG Łańcut