Bartosz Kuźniar, Alicja Olbrycht i Paweł Fołta zostali zwycięzcami eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się dzisiaj w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej. Organizatorem turnieju był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

W eliminacjach udział wzięło 23 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Uczestnicy wykazali się bardzo szeroką wiedzą z zakresu pożarnictwa. Ostatecznie czołowe miejsca zdobyli:

I grupa- szkoła podstawowa
1. Bartosz Kuźniar
2. Kinga Kuźniar
3. Jakub Łyszczek

II grupa- gimnazjum i szkoła podstawowa kl. VII, VIII
1. Alicja Olbrycht
2. Bartosz Pelc
3. Oliwia Kuźniar

III grupa- szkoły ponadgimnazjalne
1. Paweł Folta – Wysoka

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP