Kolejny kilometr dróg w naszej gminie zostanie oświetlony. Tym razem nowe lampy LED pojawią się w Kosinie i Kraczkowej. Koszt przedsięwzięcia to ponad 155 tys. zł.

Przy podpisaniu umowy z wykonawcą firmą ELEKTRO-FER Monika Ferenc obecne były radne Joanna Murias i Katarzyna Bujak oraz sołtys Łukasz Techman.

Obraz na stronie umowa_osw_15.05.2019.jpg

Do końca lipca br. wykonawca zamontuje 11 słupów oraz 23 komplety opraw oświetleniowych. W Kosinie oświetlenie zyskają mieszkańcy drogi gminnej za Domem Społecznym oraz drogi „Ścieżki”. W sumie oświetlone zostanie ponad 500 m dróg. W Kraczkowej natomiast oświetlenie ciągu pieszego powstanie przy Drodze Krajowej Nr 94 od granicy z Krzemienicą w kierunku Rzeszowa do istniejącego już oświetlenia. Prace rozpoczną się już w najbliższych dniach.

Obraz na stronie kos_osw_15.05.2019.jpg

Obraz na stronie kraczk_osw_15.05.2019.jpg

Gotowa jest już także dokumentacja II etapu budowy oświetlenia drogowego w Kosinie oraz drogi Działy Wschodnie i Zagumnia Północne w Kraczkowej. Na etapie opracowywania natomiast jest dokumentacja drogi „Zagumnia Południowe” w Kraczkowej. - Na bieżąco we współpracy z sołtysami i mieszkańcami planujemy inwestycje w pozostałych miejscowościach tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne – mówi wójt Jakub Czarnota

- Rozbudowując sieć oświetlenia drogowego wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest dla nas bardzo ważna. Mamy też świadomość, że koszty energii elektrycznej i utrzymania na bieżąco rozbudowywanego oświetlenia rosną. Dlatego też planujemy kompleksową wymianę tradycyjnego oświetlenia drogowego na energooszczędne LED – dodaje wójt

UG Łańcut