Na przełomie maja i czerwca gminę Łańcut odwiedzi Naukobus. Podróżuje w nim ponad 20 mobilnych, interaktywnych eksponatów oraz doświadczeni edukatorzy. Podczas dwudniowego pobytu w szkołach objaśniają uczniom działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki.

Pierwszego dnia wizyty wystawa będzie udostępniona także mieszkańcom gminy według poniższego harmonogramu:

Zespół Szkół w Kosinie - 30 maja 2019 r., godz. 14:00-18:00. Wystawie będzie towarzyszył II Szkolny Piknik Naukowy.

Szkoła Podstawowa w Kraczkowej – 3 czerwca 2019 r., godz. 15:00-18:00.

Szkoła Podstawowa w Soninie – 6 czerwca 2019 r., godz. 14:00-17:00.

Wstęp wolny.

- Przyjazd "Naukobusa" do  Soniny, Kraczkowej oraz Kosiny jest możliwy dzięki przystąpieniu gminy Łańcut do programu  „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie
przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z naszej gminy  będą mogły  samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych
edukatorów zaznacza Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut.

- Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. Wizyta "Naukobusa" będzie też dużą atrakcją dla osób dorosłych, dlatego serdecznie zapraszamy na popołudniowe pokazy organizowane nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych – dodaje.  

 

 

UG Łańcut