Dzisiaj na boisku przy Szkole Podstawowej w Soninie odbyło się uroczyste podpisanie umowy  z firmą TORAKOL na budowę boisk wielofunkcyjnych w Albigowej, Cierpiszu, Handzlówce, Głuchowie i Soninie. Przy podpisaniu obecni byli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, wójt Jakub Czarnota, dyrektorzy szkół, sołtysi oraz radni rady Gminy Łańcut z miejscowości, w których powstaną boiska.

Boiska powstaną dzięki dotacji pozyskanej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu: Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Kwota całej inwestycji to prawie 1,7 mln zł z czego ponad 800 tys. zł to dofinansowanie z budżetu państwa. Boiska przystosowane będą do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenis. Tam gdzie pozwoliły na to warunki terenowe boisko zostanie przystosowane również do gry w piłkę nożną. Na wszystkich boiskach zaprojektowano ogrodzenie oraz utwardzenie terenu wokół.

- Wykonawca na zakończenie inwestycji ma czas do sierpnia przyszłego roku. W tym roku zostaną wykonane nawierzchnie w Soninie, Cierpiszu i Albigowej, pozostałe dwa zostaną wykonane w roku przyszłym. Od roku 2020 boiska o sztucznej nawierzchni będą już posiadały wszystkie miejscowości gminy. Infrastruktura sportowa jest ważnym elementem ponieważ poprawi komfort życia mieszkańców– mówi wójt Jakub Czarnota.

 

 

UG Łańcut