7 maja 2024 r. odbyła się I sesja Rady Gminy Łańcut kadencji 2024-2029.
 
Podczas sesji odbyło się ślubowanie 21 nowo wybranych radnych: Jacek Albigowski (Albigowa), Barbara Balawender (Handzlówka), Katarzyna Bujak (Kosina), Jakub Czarnota (Handzlówka), Barbara Czechowicz (Sonina), Jan Kiełb (Rogóżno), Renata Klimas (Kosina), Beata Krawiec (Głuchów), Ryszard Krauz (Sonina), Beata Lew (Cierpisz), Zbigniew Mendrala (Kraczkowa), Ewa Rejman-Dziok (Kraczkowa), Benedykt Skiba (Wysoka), Tomasz Skomra (Kraczkowa), Kazimierz Słonina (Wysoka), Piotr Socha (Sonina), Łukasz Szajnar (Kosina), Monika Szydełko (Cierpisz), Ireneusz Tarała (Kosina), Łukasz Techman (Kraczkowa), Jan Zuber (Głuchów).
 
Wybrano również Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łańcut. Zostali nimi Tomasz Skomra oraz Jacek Albigowski.
 
Ślubowanie złożył także nowy Wójt Gminy Łańcut – Tadeusz Pasieczny. - Praca samorządowca to trudna, odpowiedzialna i wymagająca służba, tu w samorządzie lokalnym nie ma miejsca na sztuczne podziały, wszyscy reprezentujemy mieszkańców i wszyscy musimy zadbać o ich dobro oraz podejmować odpowiedzialne decyzje – podkreślił wójt.
 
Podczas sesji obecni byli wójtowie minionych kadencji – Ryszard Zembroń i Zbigniew Łoza, sołtysi, a także sekretarz Gminy, skarbnik, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Łańcut oraz kierownicy referatów Urzędu Gminy. W sesji inauguracyjnej uczestniczyli także mieszkańcy gminy Łańcut.
 
IMG 9080