klub seniora loga koniecznie

 

12 października br. w Ośrodku Opieki Dziennej i Klubie Seniora odbyło się wspólne świętowanie Dnia Papieskiego poświęconego pamięci Jana Pawła II. Uroczystość miała szczególny wymiar gdyż była okazją do wzajemnej integracji przy wspólnym stole, na którym królowały pyszne kremówki przygotowane przez seniorów oraz wspaniałe Panie opiekunki.

dzień papieski październik

26 października uczestnicy Ośrodka Opieki Dziennej w Wysokiej wraz z Klubem Seniora Gminy Łańcut mieli zaszczyt wziąć udział i zaprezentować swoje umiejętności na XV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego w Hotelu Łańcut. Seniorzy z wielkim zapałem, ale również i zaangażowaniem w ramach zajęć z arteterapii przygotowali wspaniałe i piękne prace na wystawę, która miała miejsce podczas tej wyjątkowej uroczystości. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Janinie Surmacz dyrektor NORW Caritas w Wysokiej, Pani Joannie Dubiel - Sowa dyrektor PCPR w Łańcucie oraz Starostwu Powiatu Łańcuckiego.

październik w ood i ks

30 października seniorzy z Klubu Seniora Gminy Łańcut oraz Ośrodka Opieki Dziennej wybrali się na seans do kina Helios pt. „Chłopi”. Jest to polski dramat filmowy z 2023 roku zrealizowany w technice animacji malarskiej. Film jest trzecią pełnometrażową adaptacją powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem, ukazującej cykl życia wiejskiego pod koniec XIX wieku. Świetny film, w równie świetnym towarzystwie. 

październik w ood

6 listopada po spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Łańcuta, przyjechała do Ośrodka Opieki Dziennej w Wysokiej Mobilna Filharmonia, która zaprezentowała nam występ z okazji Święta Odzyskania Niepodległości pt." Kto ty jesteś". W tym pięknym i wzruszającym przedstawieniu gościnnie wzięli również udział seniorzy z Klubu Seniora Gminy Łańcut. Czas ten był wspaniałą okazją do wzajemnej integracji, podczas której towarzyszyły pieśni patriotyczne, jak i wojskowe.

listopad ood

8 listopada seniorzy z Klubu Seniora Gminy Łańcut i Ośrodka Opieki Dziennej zwiedzili należący w przeszłości do Pileckich, Stadnickich, Lubomirskich i Potockich Zamek w Łańcucie, zaliczany do pereł architektury rezydencjonalnej w Polsce. Ten piękny pałac, został zbudowany w II połowie XVI wieku. W swej historii był wielokrotnie przebudowywany, zgodnie ze zmieniającymi się trendami. Od czasów powojennych mieści się tu muzeum, które oprócz wspaniałych wnętrz pałacowych (których prawdziwą ozdobą są niezwykle cenne drewniane, intarsjowane posadzki) obejmuje także oranżerię, storczykarnię oraz stajnię i wozownię. W tych ostatnich, oprócz eksponatów przywiezionych przez Potockich z licznych wypraw łowieckich do Afryki mieści się największa w Polsce kolekcja powozów i pojazdów konnych. Całość założenia otacza rozległy park krajobrazowy, który sam w sobie także stanowi atrakcję turystyczną. 

listopad ood i ks