Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni. Tysiące osób, tyle samo historii. Tych znanych i zapomnianych. Aż do teraz... prace plastyczne, spot promujący i konkurs wiedzy. Pomysłów na przedstawienie historii żołnierzy niezłomnych było wiele. To już trzecia edycja konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy” pod patronatem Wójta Gminy Łańcut i Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Konkurs zorganizowany został dla uczniów szkół z terenu Gminy Łańcut, a jego głównym celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem poszerzenia wiedzy o walce antykomunistycznego podziemia w latach 1945–1956. Kategorie tegorocznej edycji to spot promujący Żołnierzy Niezłomnych, Lapbook i konkurs wiedzy.

9 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej odbyło się podsumowanie konkursu połączone z wykładem pana dr. Mirosława Surdeja pracownika Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

 

 

W konkursie zostali nagrodzeni:

Kategoria Spot Promujący

I miejsce

- Aleksander Ciosek – Szkoła Podstawowa w Handzlówce

II miejsce

- Kamil Karczmarz – Szkoła Podstawowa w Kosinie

 

Lapbook

I miejsce

Dagmara Inglot- Szkoła Podstawowa w Handzlówce

II miejsce

Szymon Golak – Szkoła Podstawowa w Kosinie

Kinga Kuźniar – Szkoła Podstawowa w Albigowej

III miejsce

Sebastian Czyrek- Szkoła Podstawowa w Rogóżnie

Amelia Bembenik

Wyróżnienia:

Magdalena Wróżek – Szkoła Podstawowa w Handzlówce

Julia Sobolewska - Szkoła Podstawowa w Kosinie

Wiktoria Kędziora -  Szkoła Podstawowa w Kosine

Emilia Kuźniar – Szkoła Podstawowa w  Albigowej

Drużynowy Konkurs Wiedzy

I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosinie

- Wiktoria Markowicz

- Emilia Kozłowska

- Antoni Rosół

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rogóżnie

Łukasz Dąbek

Maksymilian Szal

Jakub Wiśniewski

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej

- Wiktoria Skiba

- Michał Górak

- Sebastian Rożek

 

zolnierze wykleci23

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/photo/?fbid=194373246560255&set=pcb.194375756560004

Tekst: Katarzyna Wrona-Bar