30 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej odbył się II Gminny Interdyscyplinarny Konkurs „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy” pod patronatem Wójta Gminy Łańcut i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Łańcut. Uczestnicy startujący w konkursie mieli do wyboru cztery kategorie: plastyczną (dla klas I-III, IV-VIII), pracę przestrzenną (dla klas I-III, IV-VIII), muzyczną (dla klas I-III, IV-VIII) oraz konkurs wiedzy (dla klas IV-VIII, trzyosobowe drużyny ze szkół). Prace plastyczne i nagrania piosenek konkursowych były przesłane do organizatora, konkurs wiedzy odbył się 30.03.2022 r. Składał się 5 rund, zadania konkursowe przygotowane były w oparciu o podaną literaturę i dotyczyły wiedzy o żołnierzach niezłomnych i historii Polski lat 1944-1963. Udział w konkursie wzięło 6 drużyn ze szkół w Albigowej, Kraczkowej, Kosiny, Soniny, Rogóżna, Wysokiej.

Po rozstrzygnięciu konkursu i rozdaniu nagród, których fundatorem był IPN Oddział w Rzeszowie i Wójt Gminy Łańcut, odbył się program artystyczny, w wykonaniu uczniów ZSP w Wysokiej.

Inicjatywa zmagań konkursowych dotyczących Żołnierzy Niezłomnych zrodziła się w celu upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość upamiętniła bohaterską przeszłość żołnierzy walczących z tzw. nowym okupantem, okupantem radzieckim. Ich postawa była przejawem miłości do ojczyzny. Postawa Niezłomnych sprawiła,  że nie ulegliśmy wynarodowieniu, że zawsze dążyliśmy do odzyskania własnego, niezależnego państwa.

Szczegółowe wyniki konkursu:

KONKURS WIEDZY

I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Rogóżna: Łukasz Dąbek, Dawid Pięta, Miłosz Słysz

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Kosiny: Maria Kozłowska, Amelia Kruk, Antoni Rosół

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Wysokiej: Jakub Łyszczek, Karol Mach, Michał Nosek,

KATEGORIA MUZYCZNA Klasy I-III

I Miejsce Jakub Babiarz    

II Miejsce Weronika Skiba   

III Miejsce    Paulina Nycz        

KATEGORIA PLASTYCZNA klasy I-III

I Miejsce Michalina Szczepańska      

II Miejsce Patryk Bar                         

III Miejsce  Wiktor Bar                       

KATEGORIA PLASTYCZNA  - PRACA PRZESTRZENNA  klasy I-III

I Miejsce Michał Mazur    

II Miejsce Kacper Magryś   

KATEGORIA Muzyczna  klasy IV-VIII

Wyróżnienie: Wiktoria Dąbska 

Wyróżnienie : Weronika Harpula  

Wyróżnienie: Karolina Rydel       

Wyróżnienie: Jakub Kuźniar         

Wyróżnienie: Jagoda Homenda    

I miejsce dla  duetu  wokalnego ze Szkoły Podstawowej z Kosiny 

Blanka Bester i Justyna Kopeć

I Miejsce  Malwina Magoń  

II Miejsce  Zuzanna Harpula 

III Miejsce  Antoni Rosół    

KATEGORIA PLASTYCZNA  KLASY  IV-VIII

Wyróżnienie Nikola Bieniek

Wyróżnienie Jakub Wiśniewski

Wyróżnienie Maja Naróg

Wyróżnienie Emilia Panek

Wyróżnienie Maja Zembroń

Wyróżnienie Gabriela Maślanka

Wyróżnienie Kamil Sobek

1 MIEJSCE Dominik Ryznar

2 MIEJSCE Fabiola Kordas

3 MIEJSCE Kinga Kuźniar

Kategoria Plastyczna - Praca Przestrzenna klasy IV-VIII

I miejsce  Emilia Dudzic

II miejsce Amelia Mazur

III miejsce  Sebastian Czyrek

Wyróżnienie Adrian Szaluś

Uczniowie zespołu szkolno przedszkolnego w wysokiej biorący udział w programie artystycznym

Pomysłodawca i koordynator konkursu p. Katarzyna Wrona-Bar

Konkurs wiedzy i program artystyczny p. Katarzyna Wrona-Bar

W akademię zaangażowani byli uczniowie SP Wysoka: Bartosz Borcz, Bartosz Rejman, Weronika Cwynar, Julia Czado, Patrycja Józefczyk, Weronika Kula, Milena Kontek, Jakub Łyszczek, Karol Mach, Michał Nosek, Wiktoria Skiba, Oliwia Szmuc,  Michał Wrona, Miłosz Zakielarz,

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/gminalancut/photos/pcb.2290761924558500/2290758857892140/

Zdjęcia także na stronie https://sp-wysoka.edupage.org/?#