Stowarzyszenie Seniorów Gminy Łańcut „Aktywny Senior” realizuje projekt pn. „Wszystkie śmieci nasze są”.

W ramach zadania wszyscy uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Łańcut otrzymają bidony. 9 listopada rozdane zostały w szkołach w Handzlówce, Cierpiszu oraz Kraczkowej. 10 listopada w Albigowej oraz w Wysokiej. Kolejne szkoły wójt i przedstawiciele Stowarzyszenia „Aktywny Senior” odwiedzą w przyszłym tygodniu.

Projekt ma charakter kampanii edukacyjno-informacyjnej. W szkołach odbędą się wykłady dotyczące gospodarki odpadami i zbiórka makulatury. Będzie też konkurs na Ecostrój i pokaz mody recyklingowej. Zakupione zostaną specjalne kosze do segregacji odpadów, które trafią do placówek kulturalnych. Przedszkola oraz świetlice szkolne otrzymają gry logiczne „Segregowanie śmieci”.

Na realizację zadania Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w kwocie 54 tys. zł.

loga wszystkie smieci nasze sa

bidony 91121 2

bidony 91121 1

Więcej zdjęć na facebooku Gminy Łańcut