22 czerwca wójt gminy Łańcut podpisał umowę z wykonawcą na budowę przedszkola publicznego w Albigowej.

Wykonawcą zadania będzie firma „Grześki” z Dębicy.

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Albigowej o cztery oddziały przedszkolne, pomieszczenia obsługi, szatnie oraz pomieszczenia zaplecza kuchennego. Umowa przewiduje również zagospodarowanie terenu - utworzenie placu zabaw. Wykonawca ma także dostarczyć i zamontować niezbędne do pracy przedszkola i kuchni wyposażenie. Według wcześniej przygotowanego planu funkcjonalno-użytkowego budynek ma być zaprojektowany jako energooszczędny, a jego usytuowanie na działce takie, by zapewnić najlepsze nasłonecznienie pomieszczeń dydaktycznych. Oprócz tego ma być dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Zadanie ma odbywać się w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zakończenie zadania przewiduje się na koniec maja 2023 roku. Koszt inwestycji wyniesie 3 843 750, 00 zł.

W podpisaniu umowy uczestniczył także dyrektor szkoły Adam Hoły oraz radny Wiesław Wilk.

Wydarzeniu, które odbyło się na placu przy szkole towarzyszył piknik dla dzieci. Podobnie jak na wcześniejszych piknikach w innych miejscowościach naszej gminy, były dmuchańce, malowanie twarzy i zabawy z animatorem. Dużo radości sprawiła dzieciom wodna kurtyna, którą włączali strażacy z OSP w Albigowej.

Wójt gminy podpisuje umowę na budowę przedszkola

Dzieci bawią się przy kurtynie wodnej

Dzieci bawią się kolorowymi kulkami. W tle Szkoła Podstawowa w Albigowej