zdalna szkoła logo

 

Ponad 60 laptopów trafiło w nowym roku szkolnym do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Łańcut.

Zakup komputerów wraz z oprogramowaniem był możliwy dzięki funduszom, jakie gmina pozyskała w ramach programów Ministerstwa Cyfryzacji – „Zdalna szkoła” oraz „Zdalna szkoła plus”.

- Dotacja została nam przekazana w związku z epidemią Covid-19, a sprzęt ma pomóc w organizacji zdalnego nauczania, jeśli będzie taka potrzeba. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że od września tak jak zapowiadał Minister Zdrowia nauka będzie prowadzona w stacjonarnej formie, wówczas zakupiony sprzęt zostanie w szkołach. Będzie bardzo przydatny chociażby dlatego, że od nowego roku szkolnego we wszystkich naszych placówkach będzie obowiązywał wyłącznie dziennik elektroniczny – wyjaśnia Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut.

Przekazanie laptopów dyrektorom szkół odbyło się 31 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kraczkowej.

 

zdalna szkoła 10920 1

zdalna szkoła 10920 2