Dzisiaj w Biurze Sołtysa w Wysokiej wójt gminy Jakub Czarnota podpisał umowę na rozbudowę drogi „Ziajówka”. Przekazano także plac budowy. Wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o., która zrealizuje inwestycję za prawie 5,5 mln zł.

W ramach zadania zostanie m.in. przebudowane skrzyżowanie oraz powstanie nawierzchnia asfaltowa i chodnik na dł. ponad 1,5 km. Gmina Łańcut na realizację zadania uzyskała dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Na przebudowę drogi Ministerstwo Infrastruktury przeznaczyło prawie 2 mln zł.

Rozpoczęcie prac nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Wykonawca zacznie od wycinki drzew. Zakończenie inwestycji natomiast planowane jest na koniec I półrocza 2020 roku.

- Rozbudowa drogi w Wysokiej jest największą inwestycją w gminie Łańcut zaplanowaną na ten rok. Znacznie poprawi ona bezpieczeństwo uczestników ruchu. Brak chodnika i wąskie zakręty znacznie utrudniały poruszanie się kierowców i pieszych. Prace przy inwestycji będą skutkować utrudnieniami w ruchu w związku z tym proszę kierowców o wyrozumiałość  – mówi wójt Jakub Czarnota.

W podpisaniu umowy uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, radni Jan Borcz i Kazimierz Słonina oraz sołtys Roman Szpunar.

 

Obraz na stronie ziajowka_wysoka_01.jpg

Obraz na stronie ziajowka_wysoka_02.jpg

UG Łańcut