2 lipca w Soninie odbył się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich pn.: „Kosz piknikowy”. Udział w konkursie wzięły koła z terenu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Łańcucka. Najlepsze okazało się KGW Wysoka, drugie miejsce otrzymało KGW Sonina, trzecie natomiast KGW Zabratówka.

Przedstawicielki wygranych Kół Gospodyń z wójtem gminy Łańcut

 

Wyróżnienia trafiły do kół z Markowej, Albigowej i Brzózy Królewskiej. Konkurs był częścią zorganizowanego przez Centrum Kultury Gminy Łańcut, Gminę Łańcut, Ośrodek Kultury w Soninie i KGW Sonina, Festiwalu Smaku i Folkloru, czyli XVII już edycji „Smaków i aromatów z galicyjskiej chaty”.

 

Kosz piknikowy jednego z kół

W programie festiwalu oprócz konkursu, były warsztaty kulinarne, wystawa rękodzielników, występy artystyczne zespołów działających przy OK w Soninie i gościnnie kapeli młodzieżowej z Albigowej. Gwiazdą wieczoru była rzeszowska kapela „Karczmarze”.  

Impreza mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

smaki aromaty 2022 A3v1.42 1

 

Pełna fotorelacja z imprezy na facebooku Gminy Łańcut.