27 sierpnia w najbliższą niedzielę w Soninie odbędą się XL Dożynki Archidiecezji Przemyskiej, połączone z XXIII Dożynkami Województwa Podkarpackiego i Dożynkami Gminy Łańcut.

Już od godziny 9:00 przy zabytkowym kościele w Soninie przyjmowane będą delegacje z wieńcami. O godzinie 11:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpocznie się uroczysta msza św. dziękczynna za zebrane zbiory. Po mszy św. odbędzie się przemarsz na stadion LKS Sawa Sonina. O godz. 13:30 część oficjalna z elementami obrzędowymi.

dozynki diecezjalne sonina 2023 A2 spad 2mm

Oprócz dożynek w tym dniu odbędzie się także Pożegnanie lata z Gminą Łańcut. Na scenie wystąpią przedszkolaki i zespoły działające przy Ośrodku Kultury w Soninie. Gwiazdą wieczoru będzie belgijski muzyk - Danzel - znany na całym świecie dzięki przebojowi „Pump It Up” z 2004 roku. W ubiegłym roku wystąpił w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie zmierzył się również z polskimi utworami. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem For You.

danzel