Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT ŁAŃCUCKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje w 2022 r. na terenie Powiatu Łańcuckiego.Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – stowarzyszenie prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Stowarzyszenie Sursum Corda materiałami, które są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu Łańcuckiego podstronie internetowej, podstronie projektowej (Powiat Łańcucki 2022 - SURSUM CORDA (sc.org.pl) , a także do śledzenia profilu organizacji na Facebooku, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Na podstronie projektowej znajdują się również szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy, a także m.in.:

1.  E-PORADNIKI PRAWNE z zakresu:
    - Prawa cywilnego (dla seniorów),
    - Prawa rodzinnego (dla osób wchodzących w dorosłość),
    - Prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (dla osób w wieku produkcyjnym i przedsiębiorców),
    - Prawa z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej (dla bezrobotnych).
  2.  E-BIULETYN z zakresu prawa pracy nt. „Uprawnień uczniów i studentów wynikających z zatrudnienia”.
  3.  E-PORADNIK DOT. MEDIACJI I POLUBOWNEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW
  4.  EDUKACYJNO-PROMOCYJNY SPOT WIDEO PROMUJĄCY DOSTĘP DO NIEODPŁATNYCH ŚWIADCZEŃ (dodatkowo w wersjach dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami – z napisami, audiodeskrypcją oraz z tłumaczem migowym)

lancucki ulotkaa5 2022 2

lancucki plakata3 2022