17 września 2022 r. w sobotę na stadionie sportowym w Handzlówce odbędzie się wielki finał Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking. Jednocześnie będzie to III edycja "Handzlowskich kijków".

Cały cykl liczy w tym roku 7 wydarzeń. Od wiosny, mniej więcej co miesiąc, odbywały się zawody: w Bliźnie, Horyńcu, Nowej Dębie, Jarosławiu, Kolbuszowej i Strzyżowie. W tym roku organizatorzy przygotowali nową, malowniczą trasę poprzez tereny Handzlówki i Zabratówki. Centrum Kultury Gminy Łańcut, Gmina Łańcut i sołectwo Handzlówka (wszystkie organizacje) do współpracy zaprosili sąsiednią gminę Chmielnik, a w szczególności organizacje wiejskie z Zabratówki. Mamy dla Was dwie propozycje: udział w finałowych zawodach na 5 km lub w rajdzie spacerowym na 2 km dla początkujących, dzieci i seniorów. Chcąc wziąć udział w zawodach należy zgłosić się poprzez stronę www.timekeeper.pl https://competitions.timekeeper.pl/podkarpacki-puchar-nordic-walking-etap-handzlowka i opłacić wpisowe na zawody.

Start głównych zawodów o godzinie 10.30. Na dystansie 5 km, który należy przejść w dniu zawodów czuwać będą sędziowie z Polskiej Federacji Sędziów Nordic Walking. Na mecie na wszystkich zawodników czekać będą pamiątkowe medale, poczęstunek, stoiska naszych partnerów i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do kibicowania dzieci, młodzież i dorosłych. Na widokowej trasie w Handzlówce zakończą się półroczne zmagania sportowców nie tylko z całego Podkarpacia, ale również z całej Polski.

Więcej informacji o całym cyklu zawodów można znaleźć na facebooku https://www.facebook.com/PodkarpackiPucharNordicWalking, gdzie informacje zamieszcza główny organizator cyklu, czyli stowarzyszenie „Aktywne Podkarpacie”.

Marcin Kisała

nw finał handzlowka