Dzisiaj wójt Jakub Czarnota podpisał umowę na budowę oświetlenia drogowego w sześciu miejscowościach gminy Łańcut.  

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Energetyczne ELEKTROINSTAL z Przeworska. Prace obejmą: budowę oświetlenia drogowego w Głuchowie przy drodze „Malawa”, w Rogóżnie „Droga od wiaduktu w kierunku stacji kolejowej”, w Kraczkowej przy drodze „Działy Wschodnie”, w Albigowej przy drogach „Kluzówka” i „Ciemna”, w Soninie i Głuchowie „Droga Zablesze”, a także przebudowę oświetlenia w Kosinie przy drodze „Poselska”.

Łącznie zamontowanych zostanie ponad 100 kompletów opraw oświetleniowych LED.

Prace potrwają do końca września 2021 r. Koszt inwestycji wyniesie 255 770, 03 zł.

- Zdecydowaliśmy się ogłosić jeden duży przetarg na rozbudowę oświetlenia w sześciu miejscowościach,  licząc na to, że zsumowanie kilku zadań w jeden większy projekt pozwoli nam obniżać koszty inwestycji. Ogromne zainteresowanie wykonawców tym zadaniem i ostateczna kwota, którą zapłacimy za budowę pokazują, że była to dobra decyzja. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze pozwolą nam realizować inne ważne zadania – podkreśla wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

- Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja, którą w tym roku zrealizujemy nie zaspokoi w pełni potrzeb mieszkańców. Dlatego już jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji projektowych na kolejnych drogach, tak żeby w 2022 r.  móc kontynuować rozbudowę. Mamy za sobą modernizację oświetlenia przy drogach wojewódzkich, w tym roku skoncentrujemy się na drogach powiatowych – dodaje.

oświetlenie

oświetlenie działy wschodnie