O B W I E S Z C Z E N I E

która odbędzie się dnia 7 sierpnia 2020 r. o godz. 9.00  w  Ośrodku Kultury
w Soninie

PORZĄDEK OBRAD SESJI:

• Otwarcie obrad XXI Sesji Rady Gminy Łańcut.
  • Podziękowania dla samorządów, które udzieliły wsparcia finansowego dla Gminy Łańcut na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej Gminy Łańcut na 2020 r.
  • Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą „Gminny Żłobek w Kosinie”.
  • Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą „Gminny Żłobek w Kraczkowej”.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość i warunki przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród ze specjalnego funduszu nagród w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łańcut.
  • Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Łańcut, w roku szkolnym 2020/2021.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nr 2/2015 terenu położonego
    w Rogóżnie.
  • Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonych
    w miejscowości Wysoka na rzecz Gminy Łańcut w formie darowizny.
  • Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia informacji Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych właściwego w sprawach rozpoznawanych przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Rzeszowie.
  • Informacja o międzysesyjnej działalności Komisji Rady Gminy.
  • Informacja z działalności Wójta Gminy w okresie między sesjami.
  • Sprawy różne i pytania bieżące.

Przewodniczący Rady Gminy Łańcut

Paweł Dąbek