19 lipca, po przerwie spowodowanej epidemią, trybuny stadionu w Albigowej znów się zapełniły. Miłośnicy piłki nożnej mieli okazję spotkać się na finałowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łańcut.

W niedzielnym spotkaniu zagrały cztery drużyny, wyłonione w eliminacjach – „Dąb” Kosina, „Orzeł” Wysoka, „Arka” Albigowa oraz „Sawa” Sonina.

Półfinały rozpoczęły się równocześnie w Albigowej oraz Kosinie o godz. 14:00. W Kosinie z gospodarzami zmierzył się „Orzeł” Wysoka, który można powiedzieć został „czarnym koniem" turnieju i zapewnił sobie finał wygrywając 4:1 z Kosiną (bramki: Olszaniecki – Midura, dwie, Sroczyk, Naworol).

W Albigowej gospodarze zmierzyli się z „Sawą” Sonina. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gości (bramki: Nawojski - samobójcza, Graczyk, Słonina).

W meczu o 3. miejsce zagrali piłkarze z Albigowej i Kosiny. Rywalizacja zakończyła się remisem 0:0 i zwycięzcę wyłoniono dopiero w rzutach karnych, a został nim „Dąb” Kosina (k. 4:3).

Zwycięzcą całego turnieju została „Sawa” Sonina, która w finale pokonała „Orła” Wysoka 2:0 (bramki: Pasternak, Madeja).

Na koniec wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy zostali uhonorowani pucharem za triumf w turnieju. Oprócz tego drużyny, które brały udział w finałowym turnieju otrzymały nagrody w postaci bonów sfinansowanych przez Gminę Łańcut:

IV miejsce - bon na 500 zł - "Arka" Albigowa - nagrodę odebrał kapitan drużyny - Arkadiusz Kuźniar
III miejsce - bon na 1000 zł - "Dąb" Kosina - nagrodę odebrał kapitan drużyny - Paweł Machniak
II miejsce - bon na 1500 zł - Fiszman "Orzeł" Wysoka - nagrodę odebrał prezes Arkadiusz Janeczek
I miejsce - bon na 2000 zł - "Sawa" Sonina - nagrodę odebrał prezes Radosław Cisek.

Wójt Gminy Jakub Czarnota podziękował piłkarzom za udział w turnieju, życzył im też udanego startu w nadchodzących rozgrywkach ligowych.

Dodatkowo wyróżniono najlepszego strzelca rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Łańcut, a został nim Bartłomiej Łuksik reprezentujący "Dąb" Kosina, który zdobył 4 bramki. Król strzelców otrzymał pamiątkową statuetkę.

Organizatorami turnieju finałowego był Urząd Gminy Łańcut przy współpracy z Arką Albigowa oraz Centrum Kultury Gminy Łańcut.

puchar wójta3 200720

puchar wójta1 200720

puchar wójta2 200720

puchar wójta4 200720