29 maja br. odbędzie się przetarg na sprzedaż kolejnych 8 działek budowlanych w Głuchowie na osiedlu „Pastwisko”. W sumie gmina Łańcut przeznaczyła do sprzedaży dwadzieścia działek pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i jedną działkę pod działalność usługową. Sprzedanych zostało już  6 działek. W najbliższych przetargach do nabycia jest ich dziewięć o powierzchniach 8-12 ar, gdzie cena za 1 ar to 5 tys. zł.  Aby wziąć udział w postępowaniu przetargowym należy do 26 maja br. wpłacić wadium.

Osiedle „Pastwisko” to nowe osiedle domów jednorodzinnych. W pobliżu znajduje się stadion sportowy, plac zabaw dla dzieci oraz Otwarta Strefa Aktywności. Obecnie trwa przebudowa drogi. Dzięki inwestycji powstanie chodnik, oświetlenie oraz poprawi się komfort i bezpieczeństwo poruszania się uczestników ruchu drogowego i wszystkich mieszkańców.

Gmina w najbliższych dniach rozpocznie zbrojenie terenu. – Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu na rozbudowę sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej. Wykonawca jeszcze w tym miesiącu powinien rozpocząć prace – mówi Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut. Pozostałe media znajdują się w pobliżu działek.

Głuchów położony jest przy drodze krajowej Nr 94, co znacznie ułatwia komunikację z pobliskim Łańcutem oraz Rzeszowem. W pobliżu znajduje się również stacja kolejowa.

Szczegółowe informacje nt. przetargu można uzyskać pod nr tel. 17 225 66 57 lub w Urzędzie Gminy Łańcut, pok. nr 20, I piętro oraz na stronie internetowej www.gminalancut.pl.